Фінансові аспекти вступу України до ЄС: виклики та перспективи .
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-3(39)-284-296Ключові слова:
євроінтеграція; фінансова політика; Маастрихтські критерії; бюджетний дефіцит; державний борг; банківська система; фіскальні реформи; корупція; інвестиційна привабливість; макроекономічна стабільністьАнотація
У статті розглянуто проблемні питання фінансової інтеграції України до Європейського Союзу, зокрема відповідність національної фінансової політики європейським стандартам. Розглянуто виклики, що постають перед країною на шляху до членства в ЄС, такі як дотримання фіскальної
дисципліни, контроль бюджетного дефіциту та державного боргу, боротьба з інфляцією та корупцією. Особлива увага приділена аналізу відповідності макроекономічних показників України Маастрихтським критеріям і потребам гармонізації податкової системи. Окреслено роль банківського
сектору та інвестиційної привабливості для економічної стабільності та успішної інтеграції. У статті також підкреслено важливість реформ у фінансовій сфері, попри виклики, пов’язані з війною та глобальними економічними факторами. Основний висновок полягає в тому, що комплексне
впровадження структурних реформ сприятиме досягненню фінансової стійкості та політичної стабільності, необхідних для набуття Україною статусу повноправного члена ЄС.
Посилання
Фінансові потоки у міжнародних торгово-економічних відносинах (Україна - ЄС) / О. Т. Левандівський, Р. І. Щур, В. В. Мацьків, І. В. Кохан // Ринкова економіка: сучасна теорія та практика управління. – 2023. – Т. 22, № 1(53). – С. 10-23.
Рєзніков В. В. Державна політика у сфері європейської інтеграції України: теорія, методологія, практика : монографія / В. В. Рєзніков. – Харків : Діса плюс, 2020. – 364 с.
Виконання державного бюджету України [Електронний ресурс]. – Режим дос-тупу: https://index.minfin.com.ua/ua/finance/budget/gov/2021.
Зовнішній борг України на кінець ІІ кварталу 2024 року [Електронний ресурс]. НБУ. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/files/ES/ExDebt_q.pdf.
Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у 2022 році [Електронний ресурс] / НБУ. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/ua/news/all/komentar-natsionalnogo-banku-schodo-rivnya-inflyatsiyi-u-2022-rotsi.
Мацьків В. В. Теоретичні основи фінансового регулювання зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання / В. В. Мацьків // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2012. – Вип. 8 (1). – С. 279-290.
Криховецька З. М. Роль банків із участю держави у забезпеченні фінансової стабільності національної економіки в умовах війни / З. М. Криховецька, Т. М Мигович. // Інвестиції: практика та досвід. – 2023. – № 4. – С. 53-63.
Частка непрацюючих кредитів у банках скоротилася за перше півріччя 2024 року до 34,6 % [Електронний ресурс] / НБУ. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/ua/news/all/chastka-nepratsyuyuchih-kreditiv-u-bankah-skorotilasya-za-pershe-pivrichchya-2024-roku-do-346.
Мороз Н. Розвиток банківського сектору України / Н. Мороз, О. Червінська, М. Наквацький // Економіка та суспільство. – 2024. – № 62. DOI: https://doi.org/10.32782/ 2524-0072/2024-62-41.
Індекс сприйняття корупції 2023. Transparency International [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://cpi.ti-ukraine.org/#/.
Різник Д. В. Вплив глобалізаційних процесів на українську економіку: аналіз та стратегії [Електронний ресурс] / Д. В. Різник, В. В. Ємець, Т. М. Магнушевська // Академічні візії. – 2024. – № 28. – Режим доступу: https://academy-vision.org/index.php/av/ article/view/929.
Прямі іноземні інвестиції в Україну у 2022 році [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bankchart.com.ua/spravochniki/indikatory_rynka/foreign_direct_investment/2022.
Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в Україну [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://index.minfin.com.ua/ua/economy/fdi/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).