Державна підтримка міжнародного кредитування корпоративного сектору економіки в Україні
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-3(39)-371-383Ключові слова:
державне втручання; міжнародне кредитування; міжнародні фінансові організації; державна програма кредитування; корпоративний сектор економікиАнотація
У статті розглянуто значення державної підтримки міжнародного кредитування як важливого інструменту розвитку корпоративного сектору в Україні. Особлива увага приділена аналізу діяльності міжнародних фінансових організацій в Україні. Це реалізовано через вивчення основних програм та проєктів, які фінансуються міжнародними організаціями. У результаті проведеного дослідження визначено проблеми залучення міжнародних кредитів українським корпоративним сектором, на базі яких досліджено напрями державної підтримки міжнародного кредитування корпоративного сектору в Україні, серед яких виокремлено впровадження державних гарантій та фінансових стимулів у забезпеченні доступу до зовнішніх фінансових ресурсів, страхування ризиків, стимулювання реалізації інноваційних проєктів, а також визначено важливість державної підтримки для стимулювання національного експорту.
Посилання
Геєць В.М. Вихід з кризи (роздуми над актуальним у зв'язку з прочитаним) / В. М. Геєць // Економіка України. – 2013. – № 6 (619). – С. 4-19.
Європейський банк реконструкції та розвитку: інформація щодо можливостей співробітництва в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://eko.od.gov.ua/ 2021/11/informacziya-shhodo-mozhlyvostej-spivrobitnycztva-z-yevropejskym-bankom-rekonstrukcziyi-ta-rozvytku-v-ukrayini.
Європейський банк реконструкції та розвитку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/uk/ebrr.
Європейський інвестиційний банк [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/uk/eib.
Європейський інвестиційний банк та Україна обговорили впровадження проектів відновлення на 2 млрд євро [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/ news/ukraina-ta-ievropeiskyi-investytsiinyi-bank-eib-obhovoryly-vprovadzhennia-proiektiv-vidnovlennia-na-2-mlrd-ievro.
Інформаційна довідка щодо стану співробітництва України зі Світовим банком [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/storage/files/%D0%9C% D0%91%D0%A0%D0%A0_01_06_2024%20.pdf.
Кирилюк Є. М. Аграрний ринок в умовах трансформації економічних систем : монографія / Є. М. Кирилюк. – Київ : КНЕУ, 2013. – 571 с.
Міжнародний валютний фонд [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/uk/mvf.
Мінфін проводить відбір банків для участі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/storage/files/Press_release_AGRI_FOOD_APEX.pdf.
Осташко Т. О. Внутрішній агропродовольчий ринок України в умовах СОТ / Т. О. Осташко, Л. Ю. Волощенко, Г. В. Лєнівова ; НАН України; Ін-т екон. та прогнозув. НАН України. – Київ, 2009. – 208 с.
Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://rozbudova.org/consultations/programa-pryskorennya-pryvatnyh-investyczij-u-silske-gospodarstvo.
Світовий банк [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/uk/ svitovij-bank.
Співпраця з міжнародними фінансовими організаціями [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/ua/about/international/financial-institutions.
Стійкість фінансових ринків України та механізми її забезпечення / за ред. д-ра екон. наук О. І. Барановського ; НАН України ; Ін-т екон. та прогнозув. – Київ, 2010. – 492 c.
Україна та МВФ: нова програма в умовах війни [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://iaa.org.ua/articles/ukrayina-ta-mvf-nova-programa-v-umovah-vijny.
Фінансово-економічні, соціальні та правові аспекти регіонів: загрози та виклики : матеріали міжнародної науково-практичної конференції [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://chite.edu.ua/ua/content/download/subsection/nayka/konf_24_05_2024.pdf.
Чорноморський банк торгівлі та розвитку підтримав низку українських проєктів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://me.gov.ua/News/Detail?isSpecial=True&lang= uk-UA&title=CHornomorskiiBankTorgivliTaRozvitkuPidtrimavNizkuUkrainskikhProektiv.
Чорноморський банк торгівлі та розвитку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mfa.gov.ua/mizhnarodni-vidnosini/oches/chornomorskij-bank-torgivli-ta-rozvitku.
Шпикуляк А. Г. Інституції аграрного ринку : монографія / А. Г. Шпикуляк. – Київ : ННЦ Ін-т аграрної економіки, 2009. – 480 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).