Особливості ведення бізнесу в умовах економічної кризи та їхній вплив на підприємницьку діяльність
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-4(40)-33-42Ключові слова:
економічна криза; ведення бізнесу; стан бізнесу; підприємницька активність; умови кризи; ризики й потенційні можливості; антикризові ринкові стратегіїАнотація
Стаття присвячена веденню бізнесу в умовах економічної кризи та впливу кризових явищ на підприємницьку активність та ефективність підприємницької діяльності. Її метою є висвітлення особливостей підприємництва в періоди криз, зокрема кризи, викликаної повномасштабною війною в Україні. Висвітлюються особливості здійснення бізнесової діяльності в умовах економічної кризи, специфічні обставини, якими характеризується українська криза 2022–2024 років. На прикладі ключових економічних та фінансових показників розкриваються масштаби
впливу несприятливого зовнішнього середовища на обсяги та результативність бізнесової діяльності в сучасній Україні. Окреслюються можливості використання різних елементів ринкових стратегій для відносно ефективного ведення бізнесу за наявної на сьогодні ситуації. Практичне значення статті полягає у визначенні потенційних можливостей та перспективних напрямів адаптації суб’єкти підприємницької діяльності України до роботи в умовах нового дуже несприятливого зовнішнього середовища.
Посилання
Орловська О. В. Світові економічні кризи: причини виникнення, наслідки та шляхи подолання / О. В. Орловська // Науковий вісник НЛТУ України. – 2015. – Вип. 25.2. – С. 197–202.
Кіндзерський Ю. Повоєнне відновлення промисловості України: виклики та особливості політики. Економічний аналіз. – 2022. – Т. 32, № 2. – С. 101–117. DOI: https://doi.org/10.35774/econa2022.02.101.
Білоус С. П. Стратегічне управління розвитком підприємства в умовах кризи та військових викликів / С. П. Білоус, А. С. Трохименко, В. В. Камінський // Економіка та суспільство. – 2024. –Вип. 68. DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-68-62.
Хачатрян В. В. Вплив кризових явищ в країні на міжнародну конкурентоспроможність підприємства [Електронний ресурс] / В. В. Хачатрян // Economic journal Odessa polytechnic university. – 2021. – № 2(16). – С. 92–97. – Режим доступу:
https://economics.net.ua/ejopu/2021/No2/92.pdf.
Мельник Т. Український бізнес в умовах війни: сучасний стан, проблеми та шляхи їх вирішення / Т. Мельник // Journal of Innovations and Sustainability. – 2023. – Vol. 7, No. 3. DOI: https://doi.org/10.51599/is.2023.07.03.07.
Міністерство фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://index.minfin.com.ua/ua/economy/gdp.
Кількість суб’єктів господарювання за видами економічної діяльності / Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2012/fin/osp/ksg/ksg_u/arch_ksg_u.htm.
Комплексні статистичні публікації / Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/publ1_u.htm.
МСБ продовжують виплачувати зарплати та підтримувати ЗСУ попри зростання фінансових втрат [Електронний ресурс] // Офіційний сайт Європейської бізнес асоціації. – Режим доступу: https://eba.com.ua/msb-prodovzhuyut-vyplachuvaty-zarplaty-ta-pid-trymuvaty-zsupopry-zrostannya-finansovyh-vtrat.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).