Державна допомога суб’єктам господарювання як чинник економічної політики держави в умовах воєнного стану
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-1(41)-70-79Ключові слова:
державна допомога; державна підтримка; державна політика; державне регулювання; мале підприємництвоАнотація
У статті розглянуто теоретико-прикладні засади політики державної підтримки та державної допомоги сфері малого бізнесу в умовах воєнного стану. Досліджено деякі аспекти європейського досвіду реалізації державної політики у сфері допомоги малому бізнесу. Визначено основні цілі державної політики у сфері розвитку малого підприємництва. Виокремлено функціональний та інституційний підходи до визначення сутності державної допомоги малому бізнесу. Розглянуто основні форми державної допомоги, що використовуються в межах політики державної підтримки розвитку підприємництва. Визначено особливості політики державної підтримки малого бізнесу в умовах воєнного стану. Обґрунтовано використання кластерного підходу в державному управлінні розвитком підприємництва. Обгрунтовано важливість використання державно-приватного партнерства як ефективного інструменту взаємодії органів державної влади та підприємців. Акцентовано увагу на важливості трансформації процесів нормативно-правового регулювання процесів державної підтримки сфери малого бізнесу.
Посилання
Буй Т.Г. Податкове стимулювання розвитку малого підприємництва в Україні [Електронний ресурс] / Т. Г. Буй, О. К. Прімєрова // Ефективна економіка. – 2018. – № 9. – Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/9_2018/45.pdf.
Гевлич Л. Л. Державна підтримка вітчизняного малого бізнесу: стан та перспективи / Л. Л. Гевлич, І. Г. Гевлич // Економіка і суспільство. – 2017. – № 11. – С. 66-71.
Гобир І. Б. Державна підтримка розвитку малого підприємництва в Україні в кризових умовах/ І. Б. Гобир, М. І. Мельник // Агросвіт. – 2015. – № 10. – С. 65–69.
Збарський В. К. Мале підприємництво – ефективна форма господарювання / В. К. Збарський, А. Д. Остапчук // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Економіка. – 2017. – Вип. 1(2). – С. 203-209.
Попело О. В. Мале підприємництво як джерело економічного розвитку у високорозвинених країнах / О. В. Попело // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. – 2014. – № 3(75). – С. 122-134.
Стешенко О. О. Державне регулювання розвитку малого бізнесу в сучасних умовах / О. О. Стешенко // Приазовський економічний вісник: Класичний приватний університет. – 2018. – Вип. 3(08). – С. 82–88.
Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні [Електронний ресурс]: Закон України від 22 березня 2012 р. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4618-17#Text.
Підтримка бізнесу в умовах війни [Електронний ресурс]. – 2022. – Режим доступу : https://business.diia.gov.ua/wartime.
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bdf.gov.ua/dostupni-krediti-5-7-9_.
Програма «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bdf.gov.ua/uk/programa-dostupnyi-finansovyi-lizyng-5-7-9.
Гранти для розвитку малого бізнесу: підбірка актуальних програм у 2024 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://forbes.ua/business/granti-dlya-rozvitku-biznesu-pidbirka-aktualnikh-program-v-2024-rotsi-15032024-19873.
Косач І. А. Функціонування кластерів в умовах сучасних економічних відносин / І. А. Косач// Формування ринкових відносин в Україні. – 2010. – № 1. – С. 125–128.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).