Логістика в умовах війни: ключові виклики та шляхи протидії загрозам
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-1(41)-167-178Ключові слова:
логістика; війна; транспортна інфраструктура; ресурси; логістичні ланцюги; кібербезпекаАнотація
У статті проведено дослідження ключових викликів, з якими стикаються підприємства у сфері логістики в умовах війни. Особлива увага приділена вивченню таким перешкодам, як перервані шляхи сполучення, безпека транспортних маршрутів, відсутність або обмеженість ресурсів, економічні труднощі, інформаційні ризики. Це створило основу для розробки шляхів протидії зазначеним викликам, зокрема посилення кібербезпеки, проведення диверсифікації маршрутів та засобів транспорту, необхідність у розбудові резервної інфраструктури, впровадження ефективного управління ресурсами, налагодження взаємодії між державними органами влади, військовими, волонтерськими організаціями та приватними компаніями, впровадження інноваційних технологій, залучення міжнародної допомоги та забезпечення підтримки персоналу логістичних компаній.
Посилання
Линник І. Аналіз втрат транспортної інфраструктури України внаслідок російської агресії / І. Линник // Просторовий розвиток. – 2024. – № 8. – С. 302–314. DOI: https://doi.org/ 10.32347/2786-7269.2024.8.302-314.
Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.ukrstat.gov.ua.
Берестенко В. Як логістика адаптувалася до війни [Електронний ресурс] / В. Берестенко // Економічна правда. – 24 липня 2023 – Режим доступу: https://www.epravda.com.ua/ columns/2023/07/24/702529.
Якимчук І. Заміновані території в Україні [Електронний ресурс] / Іванна Якимчук // ZAXID.NET. – 5 жовтня 2024. – Режим доступу: https://zaxid.net/v_ukrayini_cherez_ rosiyske_vtorgnennya_zabrudneno_vibuhivkoyu_ponad_142_tisyachi_km_n1595160.
Звіт про прямі збитки інфраструктури від руйнувань внаслідок військової агресії Росії проти України станом на початок 2024 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://kse.ua/wp-content/uploads/2024/04/01.01.24_Damages_Report.pdf.
Сухорукова Г. Логістика в період війни: виклики та рішення [Електронний ресурс] / Ганна Сухорукова // Business HUB. – 21 червня 2023. – Режим доступу: https://hub.kyivstar.ua/articles/logistyka-v-period-vijny-vyklyky-ta-rishennya.
Огренич Ю. О. Логістична діяльність підприємств в умовах невизначеності: особливості, проблеми, напрямки вдосконалення / Ю. О. Огренич, В. О. Діброва // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. – 2023. – № 55. – С. 20–28.
Паталяк Є. Сім загроз кібербезпеки у сфері логістики [Електронний ресурс] / Євген Паталяк. – Режим доступу: https://wezom.com.ua/ua/blog/7-zagroz-kiberbezpeki-u-sferi-logistiki.
Ціни на бензин, дизпаливо, газ на АЗС України [Електронний ресурс] / ТОВ «МiнфiнМедiа». – Режим доступу: https://index.minfin.com.ua/ua/markets/fuel.
Кир’янова Т. Як війна вплинула на логістику України та які є рішення проблеми [Електронний ресурс] / Тетяна Кир’янова. – Режим доступу: https://opentv.media/ua/jak-vijna-vplinula-na-logistiku-ukraini-ta-jaki-ie-rishennja-problem.
Як змінювалася середня вартість пального за останні п'ять років[Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.slovoidilo.ua/2024/11/04/infografika/ekonomika/yak-zminyuvalasya-serednya-vartist-palnoho-ostanni-pyat-rokiv.
Гузенко С. Як логістичній галузі відповісти на нові виклики кібербезпеки [Електронний ресурс] / Сергей Гузенко // Центр транспортних стратегій. – Режим доступу: https://cfts.org.ua/blogs/yak_logistichniy_galuzi_vidpovisti_na_novi_vikliki_kiberbezpeki_654.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).