AgrоTech: сутність та роль у розвитку аграрних підприємств
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-1(41)-179-188Ключові слова:
AgrоTech; аграрне підприємство; аграрна сфера; цифровізація; національна економіка; цифрові технології; IT-сфераАнотація
У статті досліджено сутність AgrоTech як сфери поєднання господарської діяльності аграрних підприємств та можливостей сфери ІТ-сфери. Розглянуто окремі підходи до розуміння сутності AgrоTech, з-поміж яких виокремлено такі: технологічний, процесний, системний, економічний, інноваційний, та сталий, розглянуто їх сутність. Запропоновано AgrоTech розглядати як окрему сферу, у якій відбувається поєднання цифрових технологій та сільськогосподарської діяльності. Також обґрунтовано передумови формування AgrоTech, серед яких виокремлено ті, які зумовлені новими викликами, які сьогодні стоять перед аграрними підприємствами, та такі, що пов'язані з новими можливостями цифрових технологій впливати на господарську діяльність економічних суб'єктів. Також у статті визначено специфічні риси функціонування сфери AgrоTech.
Посилання
Горобець Н. М. Перспективи використання цифрових технологій в діяльності аграрних підприємств [Електронний ресурс] / Н. М. Горобець, Д. О. Хомякова, Д. О. Стариковська // Ефективна економіка. – 2021. – № 1. – Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8521.
Коляденко С. Перспективні напрями цифровізації аграрних підприємств у контексті економічної безпеки / С. Коляденко, О. Дзісь, В. Гайдей // Економіка та суспільство. – 2024. – № 59. DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-59-84.
Кушнір С. О. Інституційне забезпечення функціонування аграрного сектору України в контексті його інноваційного розвитку: теорія, методологія, практика [Електронний ресурс]: дис. … д-ра екон. наук : спец. 08.00.03 / Львівський торговельно-економічний університет. – Львів, 2020. – 536 с. – Режим доступу: https://www.lute.lviv.ua/ fileadmin/www.lac.lviv.ua/data/pidrozdily/Aspirantura/Rady/Spec_vchena_rada/Dysertacii/2020_11/Kushnir_Disertacija_Kushnir.pdf.
Петренко О. Інтеграція цифрових технологій у маркетингову стратегію аграрних підприємств: організаційно-економічний підхід / О. Петренко // Економіка та суспільство. – 2024. – № 65. DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-65-127.
Турбовець С. Б. Інституційні основи інноваційного розвитку аграрних підприємств в умовах євроінтеграції / С. Б. Турбовець // Журнал стратегічних економічних досліджень. – 2024. – № 4. – С. 69-83. DOI: https://doi.org/10.30857/2786-5398.2024.4.7.
Шпикуляк О. Г. Розвиток інноваційної діяльності в аграрній сфері: менеджмент та ефективність [Електронний ресурс] : монографія / О. Г. Шпикуляк, М. І. Грицаєнко. – Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. – 424 с. – Режим доступу: https://surl.li/hvjlic.
Що таке AgriTech? [Електронний ресурс] / EUROLAB. – Режим доступу: https://www.eurolab.tr/uk/detail/energy-commodities/agritech.
Юрчук Н. П. Особливості використання цифрових технологій в агробізнесі [Електронний ресурс] / Н. П. Юрчук, С. С. Кіпоренко // Східна Європа: економіка, бізнес та управління. – 2022. –№ 3 (36). – С. 109-116. – Режим доступу: https://www.easterneurope-ebm.in.ua/journal/36_2022/19.pdf.
AgriTech – наступний великий прорив України: ключові ідеї другого стратегічного заходу IT Ukraine [Електронний ресурс] / AgriChain Markets Data. – Режим доступу: https://marketsdata.agrichain.com.ua/agritech-nastupnyj-velykyj-proryv-ukrayiny-klyuchovi-ideyi-drugogo-strategichnogo-zahodu-it-ukraine.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).