Сучасні тенденції регіонального менеджменту сільського розвитку в умовах цифрової трансформації
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-1(41)-201-210Ключові слова:
регіон; регіональний менеджмент; менеджмент; сільський розвиток; функції менеджменту; розвиток сільських територій; цифрова трансформація; цифрові технології; цифровізаціяАнотація
У статті визначено сучасні тенденції регіонального менеджменту сільського розвитку в умовах цифрової трансформації. Проаналізовано останні дослідження і публікації в напрямку цієї теми щодо регіонального менеджменту сільського розвитку в умовах цифрової трансформації. Визначено, що цифрова трансформація – це докорінна зміна культури менеджменту у напрямі цифровізації, що проникає в усі сфери діяльності, менеджменту та розвитку регіонів. Визначено вплив цифрової трансформації на регіональний менеджмент сільського розвитку щодо основних функцій менеджменту, до яких належать: планування, організація, мотивація та контроль. Виокремлено роль цифрової трансформації в розвитку сільських територій.
Посилання
Газуда Л. М. Ключові аспекти цифровізації сільського господарства / Л. М. Газуда, М. В. Газуда, В. А. Герцер // Науковий вісник Ужгородського університету. – 2024. – № 1(163). – С. 79-86.
Дергалюк М. О. Організаційно-економічне забезпечення потенціалоформуючого простору регіонів в умовах цифровізації / М. О. Дергалюк, С. О. Тульчинська // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2022. – № 4(32). – С. 218-225.
Мішенін Є. В. Стратегічне управління сільськими територіями в умовах децентралізації / Є. В. Мішенін, О. І. Боцула // Збалансоване природокористування. – 2023. – № 4. – С. 36-41.
Оновлена оцінка потреб України на відновлення та відбудову [Електронний ресурс] / United Nations Development Programme. – 15 лютого 2024. – Режим доступу: https://www.undp.org/uk/ukraine/publications/onovlena-otsinka-potreb-ukrayiny-na-vidnovlennya-ta-vidbudovu.
Стендер С. В. Сучасні тенденції розвитку сільського господарства в умовах цифровізації економіки України / С. В. Стендер, І. В. Балла, В. В. Борковська // Здобутки економіки: перспективи та інновації. – 2024. – № 11. – DOI: https://doi.org/10.5281/ zenodo.13867199.
Тульчинська С .О. Цифровізація як фактор розвитку регіональних економічних систем в умовах становлення постіндустріального суспільства / С. О. Тульчинська // Інвестиції: практика та досвід. – 2023. – № 6. – С. 13-17.
Цифровізація громад: які результати діджитал-проєктів у регіонах. Міністерство цифрової трансформації України [Електронний ресурс] / Урядовий портал. 2024 р. – Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/news/tsyfrovizatsiia-hromad-iaki-rezultaty-didzhytal-proektiv-u-rehionakh.
Чубарь О. Г. Сучасні прояви цифрової трансформації регіонів України (за мате-ріалами Закарпатської області) [Електронний ресурс] / О. Г. Чубарь, О. О. Русин // Економіка та суспільство. – 2023. – № 49. – Режим доступу: https://economyandsociety.in.ua/ index.php/journal/article/download/2294/2215.
Юрчук Н. П. Цифровізація сільського господарства: виклики і можливості для фермерських господарств / Н. П. Юрчук, С. С. Кіпоренко // Агросвіт. – 2024. – № 19. – С. 53-62.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).