Розвиток цифрових платформ для залучення інвестицій
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-2(42)-38-49Ключові слова:
цифрові платформи; інвестиції; краудфандинг; фінансові технології; штучний інтелект; блокчейн; машинне навчання; великі дані; моделі залучення капіталуАнотація
У статті цифрові платформи представлені як важливий інструмент для взаємодії між бізнесом і інвесторами в сучасному фінансовому середовищі. Здійснено класифікацію платформ для залучення інвестицій та охарактеризовано їхні типи залежно від фінансової моделі. Визначено основні категорії краудфандингових платформ і наведено порівняльну характеристику їхніх видів фінансування, які найкраще підходять для різних етапів розвитку бізнесу. Розглянуто передові технології, зокрема штучний інтелект (ШІ) та машинне навчання, технологію блокчейн і великі дані (Big Data), які активно використовуються для вдосконалення послуг цифрових платформ та залучення капіталу. Окреслено основні чинники, що сприяють росту й популяризації цифрових інвестиційних платформ. Визначено переваги та недоліки таких платформ як для інвесторів, так і для компаній, які шукають фінансування. Подано перспективи їхнього подальшого розвитку в контексті сучасних цифрових технологій та інноваційних інструментів.
Посилання
Crowdfunding explained [Electronic resource] / European Commission. – Accessed mode: https://surl.li/ypjllc.
Magnifi – Invest with AI [Electronic resource]. – Accessed mode: https://magnifi.com.
Артьомова Т. І. Цифрові платформи в економіці: нові можливості та загрози розвитку [Електронний ресурс] / Т. І. Артьомова // Філософія фінансової цивілізації: людина у світі грошей : збірник наукових праць / [редкол.: Т. С. Смовженко та ін.] ; Держ. ВНЗ «Ун-т банків. Справи» [та ін.]. – Київ : ДВНЗ «Університет банківської справи», 2019. – С. 84-91. – Режим доступу: https://surl.lu/wznnnw.
Бречко О. Цифрові платформи та екосистеми: рушійні сили глобальної економіки [Електронний ресурс] / О. Бречко // Вісник Хмельницького національного університету. – 2023. – № 320 (4). – С. 418-426. – Режим доступу: https://surl.li/ubcfyt.
Калач Г. М. Вплив краудфандингу та краудлендингу на фінансування проєктів та залучення інвестицій у цифрову економіку [Електронний ресурс] / Г. М. Калач // Економіка та суспільство. – 2024. – Вип. 63. – Режим доступу: https://surl.li/ccqfmx.
Колінець Л. Б. Цифрове залучення капіталу: можливості, виклики та глобальні тенденції [Електронний ресурс] / Л. Б. Колінець, А. О. Гомотюк // Вісник Маріупольського державного університету. – 2023. – № 26. – С. 5-13. – Режим доступу: https://surl.li/xuhsms.
Новікова Н. Цифрові платформи як драйвер розвитку економіки [Електронний ресурс] / Н. Новікова, О. Дьяченко, О. Гончаренко // Scientia fructuosa. – 2023. – Т. 150, вип. 4. – С. 47-66. – Режим доступу: https://surl.li/wpuoon.
Ставерська Т. О. Аналіз переваг і ризиків розроблення блокчейн-платформ для фінансування стартапів [Електронний ресурс] / Т. О. Ставерська, І. А. Глущенко, Г. Г. Лисак // Актуальні питання економічних наук. – 2025. – № 8. – Режим доступу: https://surl.li/bswdop.
Трохимець О. І. Діджитал інновації у фінансовому секторі в контексті розвитку екосистем національних економік: інвестиційні платформи [Електронний ресурс] / О. І. Трохимець // Фінанси: теорія і практика : матеріали ХІІ Міжнар. Наук.-практ. інтернет-конф. (Київ, 17 груд. 2021 р.) / Національний авіаційний університет. – Київ, 2021. – С. 127-129. – Режим доступу: https://surl.li/zcqfvg.
Яка різниця між STO та ICO? Роз'яснення концепції токенів безпеки та значення STO [Електронний ресурс] / Monolith Law Magazine. – Режим доступу: https://monolith.law/uk/it/sto-securitytoken.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).