Організаційно-економічні особливості функціонування закладів охорони здоров'я в умовах трансформаційних викликів
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-2(42)-164-177Ключові слова:
заклади охорони здоров’я; медична сфера; реформування; трансформація; удосконалення; медичне страхуванняАнотація
У статті досліджено особливості функціонування закладів охорони здоров’я. Визначено пріоритети розвитку сфери охорони здоров’я та означено перешкоди. На основі дослідження міжнародного досвіду впровадження систем медичного страхування окреслено напрями вдосконалення реформування системи функціонування закладів охорони здоров’я в Україні. Досліджено особливості проведення реформ у сфері охорони здоров’я, що дозволило виокремити перспективи та проблеми в реформуванні системи. Запропоновано напрями щодо реформування системи функціонування закладів охорони здоров’я в умовах трансформаційних викликів.
Посилання
Борщ В. І. Сучасні тенденції розвитку системи охорони здоров’я в Україні: порівняльний аналіз / В. І. Борщ // Економічний вісник Запорізької державної інженерної академії. 2018. Вип. 6. С. 215–221.
Деякі питання доступності лікарських засобів, що підлягають реімбурсації у 2025 році [Електронний ресурс] : Постанова Кабінету Міністрів України № 1380 від 03.12.2024 року. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1380-2024-%D0%BF#Text.
Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я [Електронний ресурс] : Постанови Кабінету міністрів України № 28 від 13.01.2023 року (зі змінами). – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/28-2023-%D0%BF#Text.
Дія. Міністерство охорони здоров’я [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://moz.gov.ua/uk/uryad-viznachiv-u-yakih-vipadkah-medzakladi-mozhut-nadavati-poslugi-za-oplatu.
Медична реформа [Електронний ресурс] // Урядовий портал. – Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/reformi/rozvitok-lyudskogo-kapitalu/reforma-sistemi-ohoroni-zdorovya?utm_source=chatgpt.com.
Попело О. Організаційно-економічний механізм запобігання корупції в органах влади в контексті забезпечення ефективного регулювання системи охорони здоров’я [Електронний ресурс] / О. Попело // Вісник Хмельницького національного університету. – 2022. – № 6. – Т. 2. – С. 318-322. – Режим доступу: http://journals.khnu.km.ua/vestnik/?p=16534.
Попело О. В. Фінансове забезпечення сфери охорони здоров'я в умовах трансформаційних викликів / О. В. Попело, Н. С. Островська // Інвестиції: практика та досвід. – 2023. – № 12. – С. 13-19. DOI: 10.32702/2306-6814.2023.12.13. 10
Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення [Електронний ресурс] : Закон України від 27.03.2025 № 2168-VIII (зі змінами). – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2168-19#Text.
Україна демонструє високу динаміку в сфері охорони здоров'я на євроінтеграційному шляху. Міністерство охорони здоров’я України [Електронний ресурс]. – Ре-жим доступу: https://moz.gov.ua/uk/ukrayina-demonstruye-visoku-dinamiku-v-sferi-ohoroni-zdorov-ya-na-yevrointegracijnomu-shlyahu?utm_source=chatgpt.com.
Ягельська К. Ю. Організаційно-економічні особливості трансформаційної моделі охорони здоров’я України / К. Ю. Ягельська // Вчені записки ТНУ імені В. І. Вернадського. Серія: Економіка і управління. – 2020. – № 6. DOI: https://doi.org/10.32838/2523-4803/70-6-14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).