Управління людськими ресурсами та знаннями для сталого розвитку організації
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2025-2(42)-214-225Ключові слова:
управління знаннями; управління людськими ресурсами; мотивація; комунікація; утримання та розвиток талантів; наставництво; культура обміну знаннями; сталий розвитокАнотація
У статті досліджено сучасні підходи до управління людськими ресурсами та знаннями в організаціях, а також стратегії, інструменти та методи, які використовуються для оптимізації цих процесів. Розглянуто ключові функції управління людськими ресурсами, виклики та перешкоди у впровадженні систем управління знаннями, що допомогло визначити оптимальну стратегію управління персоналом та знаннями для досягнення конкурентних переваг та сталого розвитку. Акцентовано увагу на важливості створення сприятливого середовища в організації для розвитку співробітників, що включає навчання, зворотний зв'язок та можливості для кар'єрного зростання. Надані рекомендації щодо оптимізації управління персоналом та знаннями, запропоновані методи мотивації працівників до саморозвитку, які сприятимуть сталому розвитку організацій.
Посилання
Баценко Л. М. Управління людськими ресурсами та знаннями підприємств як конкурентна перевага організації / Л. М. Баценко, М. Ю. Андріяш // Науковий вісник Одеського національного економічного університету. Збірник наукових праць. – 2024. – № 3-4 (316-317). – С. 93- 99.
Гетьман О. О. Система стратегічного управління знаннями як конкурентна перевага сучасної організації / О. О. Гетьман, Г. В. Криворучко // Економіка транспортного комплексу. – 2023. – № 42. – С. 7-18. DOI: https://doi.org/10.30977/ETK.2225-2304.2023.42.7.
Інструментарій з управління знаннями: методики зберігання та поширення досвіду; [пер. з англ. М. Висоцької]. – Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні – DESPRO». – Київ : ТОВ «Софія-A», 2013. – 144 с.
Кудрявцева О. В. Механізм реалізації управління людськими ресурсами на підприємстві / О. В. Кудрявцева // Економіка транспортного комплексу. – 2019. – Вип. 34. – С. 74-85.
На що звернути увагу при виборі програми підвищення кваліфікації на Порталі управління знаннями? [Електронний ресурс] / Національне агентство України з питань державної служби. – Режим доступу: https://nads.gov.ua/na-shcho-zvernuti-uvagu-pri-vibori-na-portali-upravlinnya-znannyami-programi-pidvishchennya-kvalifikaciyi.
Олешко В. Управління знаннями: коротко про головне (Knowledge management) / В. Олешко. – Київ : Неформат, 2016. – 25 с.
Різновиди стратегій управління знаннями [Електронний ресурс] / Освіта та самоосвіта. – Режим доступу: https://referatss.com.ua/work/riznovidi-strategij-upravlinnja-znannjami/.
Управління знаннями – виклик майбутнього [Електронний ресурс] / Manage-ment.com.ua. – Режим доступу: https://www.management.com.ua/hrm/hrm016.html.
Управління розвитком персоналу : навчальний посібник / Т. П. Збрицька, Г. О. Савченко, М. С. Татаревська ; за заг. ред. М. С. Татаревської. – Одеса : Атлант, 2013. – 427 с.
Холодницька А. Розробка та впровадження системи талант-менеджменту як стратегічного інноваційного інструменту управління персоналом / А. Холодницька, В. Шкалаберда // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2023. – № 2(34). – С. 88-100.
Холодницька А. Впровадження принципів циркулярної економіки в контексті розвитку України на засадах сталості / А. Холодницька, І. Кичко, Ж. Дерій // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2024. – № 3 (39). – С. 29–38.
Як скласти кар'єрний план: покрокова інструкція та приклад [Електронний ресурс] / Happy Monday. – Режим доступу: https://happymonday.ua/yak-sklasty-karyernyj-plan-pokrokova-instruktsiya.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).