НОВА КЛАСТЕРНА ПОЛІТИКА В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЄВРОПІ
Ключові слова:
кластер, промисловість, інноваційний проект, стратегія розвиткуАнотація
Стаття присвячена концепціям кластерів, які в європейських країнах стають важливою частиною регіональної, інноваційної та промислової політики. Акцент робиться на нову політику кластерів на прикладі інноваційного проекту CluStrat. На відміну від традиційних кластерних концепцій регіональних інноваційних програм, спрямованих на одну галузь, його метою є забезпечити вирішення для нових багатогалузевих галузей промисловості. Основним результатом проекту є єдиний план дій щодо створення стратегій розвитку в межах кластерової політики у Центральній Європі.Посилання
Andersson, T., Serger, S. S., Sorvik, J., Hansson, E. W., (2004): The Cluster Policies Whitebook.
Dubovicka, L. (2008): The open strategic innovation. In: Innovations in educational process of high schools: international and national experience. International Scientific Bulletin. XV International scientific practical conference. Uzhgorod, Lira, 2008.
Porter, M., (1990): The Competitive Advantages of Nations.
Krugman P., (1991): Geography and Trade.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).