ФОРМУВАННЯ РЕСУРСНОЇ БАЗИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
Ключові слова:
ресурсна база, банківські ресурси, комерційний банк, банківська система, власний капітал, зобов’язання, кризові явищаАнотація
Досліджено наслідки впливу фінансово-економічної і політичної криз на формування ресурсної бази комерційних банків України. Проведено аналіз динаміки ресурсної бази комерційних банків, основних складових банківських ресурсів (власного капіталу і зобов’язань) в умовах кризових явищ та інфляційного знецінення національної грошової одиниці. Запропоновано напрями стабілізації функціонування вітчизняної банківської системи, забезпечення підтримки ресурсної бази комерційних банків у світлі впливу політико-економічної кризи 2013–2014 рр.Посилання
Міщенко В. І. Банківські операції : підручник / В. І. Міщенко, Н. Г. Слав’янська, О. Г. Коренєва. – 2-ге вид., переробл. і доповн. – К. : Знання, 2007. – 796 с.
Довгань Ж. М. Ресурси комерційного банку: сформування та управління : автореф. дис. … канд. екон. наук : спец. 08.04.01 / Ж. М. Довгань. – К., 2006. – 19 с.
Хараман В. С. Формування ресурсів комерційних банків та їх оптимізація : автореф. дис. ... канд. екон. наук : спец. 08.00.08 / В. С. Хараман. – Донецьк, 2012. – 19 c.
Національний банк України [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.bank.gov.ua.
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативному впливу на стабільність банківської системи [Електронний ресурс] : Закон України від 04.07.2014 № 1586-VII // Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. – Режим доступу :
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1586-18.
Аналітичний огляд банківської системи України за 2014 рік // Національне рейтингове агентство «Рюрік» [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
http://rurik.com.ua/documents/research/bank_system_4_kv_2014.pdf.
Заславська Н. П. Особливості формування ресурсного потенціалу банків в умовах економічної нестабільності / Н. П. Заславська // Науковий вісник Ужгородського університету. –2014. – Вип. 3 (44). – С. 111–113.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).