СТАН ПОТОЧНОГО РАХУНКУ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ КАЗАХСТАНУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ
Ключові слова:
платіжний баланс, макроекономічна політика, девальвація, фінансова нестабільність, відкрита економікаАнотація
Досліджено стан поточного рахунку платіжного балансу Казахстану в умовах фінансової нестабільності. Вияв лено, що девальвація національної валюти привела до незначного покращення сальдо поточного рахунку при одночасній великій залежності економіки від кон’юнктури світових енергетичних ринків. Погіршення поточного рахунку у разі зниження ціни на нафту до 50–60 доларів пов’язано зі скороченням вартісного обсягу експорту, який, у свою чергу, чинить тиск на торговий баланс. Погіршення показника рахунку поточних операцій посилить тиск на тенге.Посилання
Биляшева М. Х. Влияние инвестиционных процессов на экономический рост в Казахстане : дис. д-ра : спец. 08.00.00 «Экономические науки» / М. Х. Биляшева ; ЕНУ им. Л. Н. Гумилева. – Астана, 2009. – 110 с.
Габдуллина А. С. Инновационная деятельность в регионах Казахстана / А. С. Габдуллина // Саясат-Policy. – 2010. – № 8. – С. 33–38.
Инвестиционная деятельность в Республике Казахстан // Статистический сборник. – Астана, 2010. – 122 с.
Инновационная экономика Казахстана и Китая: опыт и перспективы. – Алматы : ИД Эксклюзив, 2008. – 360 с.
Исламский Банк Развития [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.isdb.org.
Каримова З. Минеральные ресурсы Казахстана и мира / З. Каримова, Э. Умирбаева // Экономика и статистика. – 2002. – № 2. – С. 40–48.
Касенов Е. Влияние Таможенного союза на экономику Республики Казахстан / Е. Касенов // Экономика и статистика. – 2010. – № 1. – С. 4–6.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҰЛТТЫҚ ШОТТАРЫ 2010–2014 / Статистика лық жинақ. – Астана, 2015. – 126 с.
Статистика платежного баланса. Национальный банк Казахстана [Электронный ре-сурс]. – Режим доступа : www.nationalbank.kz.
Экономика Казахстана в 2015 году: ожидания и прогнозы : аналитический доклад [Электронный ресурс]. – Астана, 2015. – Режим доступа : http://forbes.kz/download/%D0%A4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%202.%20%D0%90%D
%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82.%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF.-
%20%2012.03.2015%20%D0%BD%D0%B0%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).