ПЕРЕДУМОВИ РОЗРОБЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ АПК УКРАЇНИ
Ключові слова:
концепція розвитку, інновації, типологія, державні програми, розвиток АПК, стабілізаціяАнотація
Проаналізовано сучасну концепцію розвитку АПК України та виділено можливі напрями розвитку, які, на нашу думку, сприятимуть сталому розвитку економіки галузі. Висвітлено основні напрями розвитку. Розглянуто теоретичну модель концепції, запропоновано відповіді на нагальні питання, пов’язані з проблемами розвитку агропромислового комплексу. Запропоновано розглядати інноваційний розвиток галузі як один із можливих шляхів модернізації та реформування. Крім того, з’ясовано питання запровадження окремих державних програм. Охарактеризовано сутність інноваційного розвитку АПК, теоретико-методологічні засади концепції, часовий діапазон та етапи її реалізації. Досліджено передумови, рушійні сили, перешкоди і ризики інноваційного розвитку АПК. Наведено державні та регіональні програми, які належить розробити на основі концепції.Посилання
Концепція розвитку сільських територій [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://minagro.gov.ua/apk?nid=14008.
Черевик Н. В. Проблеми та перспективи розвитку АПК / Н. В. Черевик, М. В. Вітченко, А. О. Титаренко // Вісник ЖДТУ (серія: Економічні науки). – 2008. – № 4 (46). – С. 235–245.
Покатаєва О. В. Державне регулювання цін на соціально-орієнтовані товари та послуги / О. В. Покатаєва, О. І. Трохимець // Вісник економічної науки України. – 2014. – № 1. – С. 98–101.
Прокопець Л. В. Державна підтримка як фактор підвищення конкурентоспроможності сільського господарства / Л. В. Прокопець // Актуальні питання підвищення конкурентоспроможності держави, бізнесу та освіти в сучасних економічних умовах : матеріали І Міжнар. наук.-практ. конф., 14–15 лют. 2013 р. : у 3 т. – Дніпропетровськ : Біла К. О., 2013. – Т. 1 : Теоре-
тичні та практичні питання. – С. 106–107.
Формування конкурентоспроможності виробництва зернових культур в Україні : [монографія] / Л. І. Антошкіна, Н. В. Рунчева, М. М. Ігнатенко, В. К. Антошкін, А. С. Рунчева. – К. :Дельта, 2012. – 205 с.
Шубравська О. В. Інноваційні трансформації агропродовольчого сектора економіки:світові тенденції та вітчизняні реалії / О. В. Шубравська // Економіка і прогнозування. – 2010. –№ 3. – C. 90–102.
Жук В. М. Стан та розвиток спеціальних режимів оподаткування аграрного бізнесу /В. М. Жук // Фінанси України. – 2011. – № 7. – С. 33–42.
Международные стратегии экономического развития : учеб. пособие / под ред.Ю. В. Макогона. – К. : Знання, 2007. – 461 с.
Програми розвитку АПК України на період до 2020 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.uagra.com.ua/wp-content/uploads/2014/02/APK-STRATEGY_02. 2014.p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).