ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО ПРОГНОЗУВАННЯ ОБСЯГІВ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ РЕГІОНАЛЬНО-ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ
Ключові слова:
доходи державного бюджету, податкові надходження, податкове адміністрування, прогнозно аналітична робота фіскальних органів, прогнозування надходження податківАнотація
Розкрито теоретико-прикладні та регіональні аспекти прогнозно-аналітичної роботи фіскальних органів України та здійснено розрахунок, аналіз динаміки та структури прогнозних обсягів збору фіскальних платежів до Державного бюджету України по ГУ ДФС України у Чернігівській області. Вироблені рекомендації щодо удосконалення податкового законодавства України, покращення інституціонального підприємницького середовища, впрова дження заходів з профілактики та усунення причин податкових девіацій.Посилання
Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456–VI.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755–VI (із змінами та доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу до матеріалів : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/2755-17.
Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи : Закон України від 28.12.14 № 71–VІІІ.
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин : Закон України від 28.12.14 № 79-VІІІ.
Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу : Закон України від 25.12.14 № 63–VІІІ.
Про затвердження Концепції наукового забезпечення державного управління у податково-митній сфері : Наказ ДФС України від 17.04.2015 № 281.
Про затвердження Регламенту Міністерства доходів і зборів України : Наказ Міністерства доходів і зборів України від 12.04.2013 № 40.
Падалка В. М. Економетричне прогнозування бюджетних надходжень / В. М. Падалка, Н. І. Красноступ, В. І. Крапивка // Фінанси України. – 2002. – № 10. – С. 89–99.
Карамишев Д. В. Сутність методів державного прогнозування соціально-економічного розвитку в умовах інноваційних перетворень суспільства / Д. В. Карамишев, А. О. Дєгтяр // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2006. – № 3. – С. 48–52.
Четырикин Е. М. Статистические методы прогнозирования / Е. М. Четырикин. – М. : Статистика, 1997. – 200 с.
Павлюк К. Формування доходів місцевих бюджетів / К. Павлюк // Фінанси України. – 2006. – № 4. – С. 24–37.
Буряченко А. Є. Підвищення ефективності податкового контролю за допомогою активізації непрямих методів визначення податкових зобов’язань [Електронний ресурс] / А. Є. Буряченко, А. А. Славкова // Фінанси, облік і аудит. – 2011. – Вип. 18. – С. 34-53. – Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Foa_2011_18_6.pdf.
Крисоватий А. І. Адміністрування податків в Україні: організація та напрями трансформації : монографія / А. І. Крисоватий, Т. Л. Томнюк. – Тернопіль : ВПЦ, «Економічна думка ТНЕУ», 2012. – 212 с.
Майбуров И. А. Реформирование налоговых систем. Теория, методология и практика : монография / [под ред. И. А. Майбурова, Ю. Б. Иванова]. – К. : Кондор, 2011. – 352 с.
Турбулентность налоговых реформ / [С. И. Юрий, А. И. Крисоватый, И. А. Майбуров, Т. В. Кощук]. – К. : Знання, 2011. – 382 с.
Про методики прогнозування показників надходжень до бюджету : Наказ Міністерства фінансів України від 24.12.2010 р. № 1646.
Про затвердження Методики прогнозування надходжень податку на додану вартість : Наказ Міністерства фінансів України, Міністерства економіки та з європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України від 31.08.2004 р. № 545/315/502/637.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).