ФОРМУВАННЯ ПІДХОДІВ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Ключові слова:
внутрішньо переміщена особа, системний підхід, внутрішня міграція, комплекс заходів, вирішення проблемАнотація
Представлено авторський підхід стосовно питань, пов’язаних з вирішенням проблем внутрішньо переміщених осіб, що дозволить системно підійти до їх вирішення, забезпечити регульований розвиток міграційних процесів. Розглянуто ключові характеристики поняття «внутрішньо переміщена особа». Зазначено, що категорія внутрішньо переміщених осіб була вперше зафіксована в Україні у 2014 році. Проаналізовано динаміку внутрішніх переміщень. Встановлено, що найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб розміщена у регіонах, які безпосередньо оточують зону, охоплену конфліктом. Визначено причини, які викликали переміщення громадян зі східних областей України та Криму. Висвітлено комплекс проблем, які пов’язані з вимушеною міграцією і сформовано підходи до вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб. Акцентовано увагу на системному підході до вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб. Запропоновано комплекс заходів щодо вирішення проблем, з якими стикається ця категорія громадян.Посилання
Балакірєва О. Спектр проблем вимушених переселенців в Україні: швидка оцінка ситуації та потреб [Електронний ресурс] / О. Балакірєва // Вимушені переселенці в Україні: питання термінового та середньострокового реагування: матеріали круглого столу(9 липня2014 р.). – Режим доступу: http://www.uisr.org.ua/news/36/83.html.
Балакірєва О. Трудовий потенціал та рівень державної підтримки внутрішньо переміщених осіб [Електронний ресурс] / О. Балакірєва // Внутрішньо переміщені особи в Україні: реалії та можливості: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (27 лютого2015 року). – Режим доступу: http://www.idss.org.ua/arhiv/2015_27_02_Balakireva.ppt.
Солодько А. Захист соціально-економічних прав внутрішньо переміщених осіб: першо-чергові завдання для України [Електронний ресурс] : [віт] / А. Солодько,
Т. Доронюк. – Режим доступу : http://www.cedos.org.ua/system/attachments/files/000/000/045/original/ CSR_IDP.pdf? 1400493355.
Солодько А. Вироблення політики щодо внутрішньо переміщених осіб в Україні [Елект-ронний ресурс] : [віт] /
А. Солодько, Т. Доронюк. – Режим доступу : http://diversipedia.org.ua/sites/default/filessedos_policy_idps.pdf.
Лібанова Е. М. Вимушене переселення з Донбасу: масштаби та виклики для України [Електронний ресурс] /
Е. Лібанова // Внутрішньо переміщені особи в Україні: реалії та можливості: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції(27 лютого2015 року). – Режим доступу: http://www.idss.org.ua/arhiv/2015_27_02.
Малиновська О. А. Внутрішня міграція та тимчасові переміщення в Україні в умовах політичних та соціально-економічних загроз [Електронний ресурс] : [аналітична записка] / О. А. Малиновська. – Режим доступу : http://www.niss.gov.ua/content/articles/files/vnutrishnya_migratsia-45aa1.pdf.
Малиновська О. А. Шляхи вирішення проблеми внутрішніх переміщених осіб: деякі уроки із зарубіжного досвіду [Електронний ресурс] : [аналітична записка] /
О. А. Малиновська. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/content/articles/files/migrac_probl-a598d.pdf.
Макарова О. В. Реінтеграції внутрішньо переміщених осіб до місцевих ринків праці та запровадження активних програм зайнятості / О. В. Макарова // Ринок праці та зайнятість населення. – 2015. – №1. – С. 7–10.
Семигіна Т. В. Соціальна підтримка внутрішніх переміщених осіб / Т. В. Семигіна, Н. Є. Гусак, С. О. Трухан // Український соціум. – 2015. – №2 (53). – С. 65–72.
Руководящие принципы по вопросу о перемещении лиц внутри страны [Электронный ресурс] / Экономический и социальный Совет ООН (ЭКОСОС), 22 июля 1998, E/CN.4/1998/53/Add.2. – Режим доступа: http://www.refworld.org.ru/docid/50b345932.html.
Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб [Електронний ресурс] : Закон України від 20.10.2014 р. №1706-VII. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/.
Peopleinternally displaced by conflict and violence. Global Overview 2014 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.internal-displacement.org/assets/publications/2014/201405-global-overview-2014-en.pdf.
Strategic response plan for Ukraine 2015 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.humanitarianresponse.info/operations/ukraine/document/2015-ukraine.
Internal Displacement Map [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://unhcr.org.ua/en/2011-08-26-06-58-56/news-archive/1244-internal-displacement-map.
Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України [Електронний ресурс] : Закон України від15.04.2014 №1207–VII. – Режимдоступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1207-18.
Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг [Електронний ре-сурс] : Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/505-2014-п.
Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО [Електронний ресурс] : Постанова Кабінету Міністрів України від01.10.2014 №509. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/509-2014-п.
Питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції[Електронний ресурс] : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.06. 2014 № 588-р. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/588-2014-р.
Про затвердження Основних напрямів розв’язання проблем зайнятості внутрішньо переміщених осіб на 2015–2016 роки [Електронний ресурс] : Постанова Кабінету Міністрів України від 8.07. 2015 р. №505. – Режим доступу : http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248359035.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).