ОСВІТНЯ ДОМІНАНТА ЯК КАТАЛІЗАТОР ДИНАМІЧНОГО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Ключові слова:
освіта, якість освіти, динамічний соціально-економічний розвиток, домінантаАнотація
З’ясовано, що освіта являє собою інструмент, який сприяє розвиткові впевненості людини у собі, що дозволяє їй знайти кращу роботу. Загалом, освіта позитивно впливає на конкурентоспроможність країни. Розкрито взаємозв’язок і взаємозалежність освіти й економічного та соціального розвитку. Для підвищення впливу освіти на соціально-економічні показники підкреслено необхідність структурної трансформації навчальних планів і програм, активного залучення до цього процесу роботодавців, обґрунтовано освітню домінанту розвитку освіти як важливого чинника соціально-економічного зростання.Посилання
Адамская Л. Д. Система высшего образования в США /
Л. Д. Адамская // Академичес-кое обозрение. – 1995. – №1–2. – С. 65–71.
Байденко В. И. Болонский процесс: структурная реформа высшего образования Европы / В. И. Байденко. – М. : Исследовательский центр проблем качества подготовки специалистов; Российский новый университет, 2002. – 128 с.
Букович А. Управление знаниями. Руководство к действию / А. Букович, У. Руфь. – М. : ИНФРА, 2002. – 357 с.
Гончаренко С. Український педагогічний словник /
С. Гончаренко. – К. : Либідь, 1997. – 367 с.
Гриньова В. М. Формування педагогічної культури майбутнього вчителя: теоретичний та методичний аспекти: монографія / В. М. Гриньова. – Х. : Основа, 1998. – 300 с.
Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера / за ред. Р. Дяківа. – К. : Міжнародна економічна фундація, 2002. – 706 с.
Ковальчук Г. Управління знаннями як компонент якості професійно орієнтованого навчання в системі соціально-економічної безпеки локального середовища / Г. Ковальчук // Вища школа. – 2015. – №4–5. – С. 20–38.
Копачева Е. Инвестировать в людей выгодно. Но не в России / Е. Копачева // Экономика и жизнь. – 1998. – №20. – С. 28.
Ларіна Н. Б. Взаємна відповідальність держави і суспільства в соціальній політиці як чинник демократичного розвитку / Н. Б. Ларіна // Право та державне управління : зб. наук. праць. – 2004. – №3 (14). – С. 96–99.
Лукиче Г. А. Высшее образование и рынок труда: новая парадигма взаимодействия / Г. А. Лукиче // Высшее образование сегодня. – 2005. – №6. – С. 30–33.
Міжнародні програми навчання за кордоном [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ksada.org/html/int3u.html.
Мильнер Б. З. Управление знаниями / Б. З. Мильнер. – М. : ИНФРА, 2003. – 465 с.
Назимов И. Исследования и классификация профессий с целью эффективного использования и развития кадрового потенциала(опыт США) / И. Назимов // Управление персоналом. – 2000. – №9. – С. 40–47.
Національна доктрина розвитку освіти від 17.04.2002 р. №347/2002 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show347/2002.
Новицька Л. В. Освіта для сталого розвитку /
Л. В. Новицька, Т. В. Уманська // Географія та економіка в рідній школі. – 2005. – №1–2. – С. 2.
Олейникова О. Н. Европейское сотрудничество в области профессионального образования и обучения: Копенгагенский процесс / О. Н. Олейникова. – М. : Центр изучения проблем профессионального образования, 2004. – 70 с.
Основні показники діяльності вищих навчальних закладів України на початок 2013/14 навчального року: статистичний бюлетень. – К. : Державна служба статистики, 2014. – 165 с.
Пальчук М. І. Міграційні процеси виробничого персоналу сфери послуг у країнах ЄС/ М. І. Пальчук // Педагогіка і психологія професійної освіти. – 2009. – №6. – С. 133–142.
Перспективні освітні технології / за ред. Г. С. Сазоненко. – К. : Генезис, 2012. – 560 с.
Пошинцева Н. Н. Наука и образование в национальной экономике. Статистический анализ / Н. Пошинцева,
И. В. Зиновьева // Вопросы статистики. – 2014. – №10. – С. 61.
Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 рр. в умовах глобалізаційних викликів (17 травня 2009 р.) [Електронний ресурс] / Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти. – Режим доступу: http://kno.rada.gov.ua.
Тулеев И. П. Некоторые аспекты функционирования экономики Украины на современном этапе её развития /
И. П. Тулеев // Проблемы экономики. – 2015. – №1. – С. 49–58.
Федорова Е. А. Конкурентоспособность вузов /
Е. А. Федорова // Высшее образование сегодня. – 2008. – №11. – С. 42–43.
Хуторской А. В. Педагогическая инноватика /
А. В. Хуторской. – М. : Академия, 2008. – 256 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).