ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ АУТСОРСИНГУ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
внутрішній аудит, бізнес-процес внутрішнього аудиту, служба внутрішнього аудиту, аудиторська фірма, аутсорсинг, косорсинг, аутсорсерАнотація
Стаття присвячена організаційним аспектам впровадження аутсорсингу внутрішнього аудиту, пожвавлення інтересу до якого спричинило обов’язковість створення служб (підрозділів) внутрішнього аудиту для частини суб’єктів господарювання в Україні, що підвищило попит на аутсорсинг внутрішнього аудиту з боку підприємств і його пропозицію з боку аудиторських фірм. Завдяки аналізу нормативних актів встановлено правомірність застосування аутсорсингу внутрішнього аудиту у вітчизняній практиці, а також на основі вивчення останніх досліджень вітчизняних та іноземних авторів визначено чинники, які слід враховувати під час прийняття рішення щодо аутсорсингу внутрішнього аудиту. Аргументовано, що аутсорсинг внутрішнього аудиту слід розглядати як безповоротний крок, який має бути здійснено з урахуванням ключових чинників вартості та ефективності, варіантів аутсорсингу, його недоліків і переваг, видів аутсорсерів, а також за зваженого аналізу багатьох питань для розгляду й факторів ризику.Посилання
Кобилюх Т. Організаційні аспекти провадження внутрішнього аудиту на підприємствах роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами / Тетяна Кобилюх // Економічний дискурс: міжнародний збірник наукових праць. – 2014. – Вип. 3. – С. 121–124.
Беренда Н. І. Організація внутрішнього аудиту на підприємствах України / Н. І. Беренда, Н. І. Дьякова// Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Економіка / редкол. : В. П. Мікловда, В. І. Ярема, В. О. Приходько та ін. – Ужгород: Говерла, 2015. – Вип. 1 (45), т. 1. – С. 242–245.
Очеретько Л. М. Організація внутрішнього аудиту витрат на якість готової продукції на м’ясопереробних підприємствах / Л. М. Очеретько, Н. О. Куртєва // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2011. – №3, т. 3. – С. 90–94.
Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг [Електронний ресурс] : Закон України ід 02.06.2011 р. №3462–VI. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3462-17.
Про затвердження Порядку проведення внутрішнього аудиту(контролю) у фінансових установах [Електронний ресурс] : Розпорядження Нацкомфінпослуг від 05.06.2014 №1772. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0885-14.
Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.apu.com.ua/files/temp/Audit_2013_1.pdf.
Міжнародні стандарти професійної практики внутрішнього аудиту [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://na.theiia.org/standardsguidance/Public%20Documents/IPPF%202013%20Ukrainian.pdf.
Tickner P. Considerations when Outsourcing Internal Audit [Electronic resource] / Peter Tickner // Qfinance The ultimate financial resource. – Available from : http://www.financepractitioner.com/auditing-best-practice/considerations-when-outsourcing-internalaudit?page=1.
Брег С. Настольная книга финансового директора: пер. с англ. / Стивен Брег. – 5-е изд. – М. : Альпина Бизнес Букс, 2008. – 536 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).