АГРОКРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ
Ключові слова:
сільське господарство, агрокредитування, кредитне забезпечення, ризики кредитування, бюджетна підтримкаАнотація
Агропромисловий комплекс України є важливою галуззю національної економіки, здатною вивести її з кризи. В умовах нестачі фінансування своєї діяльності, агропромисловий сектор дуже потребує кредитних ресурсів, які нині є занадто дорогим фінансовим джерелом. Проведені дослідження доводять скорочення використання кредитів агропромисловими суб’єктами господарювання при нарощенні процентних банківських ставок. Таким чином, банківські установи захищають свої кошти від загальноекономічних ризиків та ризиків діяльності агропромислового комплексу. Доведено необхідність державної підтримки агрокредитування та наведено пропозиції щодо її впровадження.Посилання
Агросектор і його кредитні врожаї [Електронний ресурс] // Сільськогосподарська обслуговуюча кооперація України. – Режим доступу : http://www.coop-union.org.ua/?p=425.
Банки стали більше цікавитися кредитуванням АПК [Електронний ресурс] // Портал харчової промисловості. –– Режим доступу : http://www.harchovyk.com/news/detail/2895.
Бюлетень Національного банку України [Електронний ресурс]. – № 2/2012; 2/2013; 2/2014. – Режим доступу : http://www.bank.gov.ua/.
Малій О. Г. Фінансове забезпечення агроформувань [Електронний ресурс] / О. Г. Малій. – Режим доступу : http://khntusg.com.ua/files/sbornik/vestnik_149/34.pdf.
Міністерство аграрної політики та продовольства України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://minagro.gov.ua/apk.
Обсяг кредитування вітчизняного АПК впав більш ніж на третину [Електронний ресурс] // proСело. – Режим доступу : http://www.proselo.com.ua/obsyag-kredituvannya-vitchiznyanogo-apk-vpav-bilsh-nizh-na-tretinu/.
Огляд ринку кредитування юридичних осіб на 19 жовтня 2015 року [Електронний ресурс] // Prostobiz.ua Путівник у світі бізнес-фінансів. – Режим доступу : http://www.prostobiz.ua/kredity/stati/agrokredity_prodolzhayut_deshevet_obzor_rynka_kreditovaniya_yurlits_na_19_oktyabrya_2015_goda.
Онопрієнко І. М. Проблеми кредитування аграрних підприємств [Електронний ресурс] / І. М. Онопрієнко. – Режим доступу
: http://dspace.uabs.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/5972/1/10_30_28.pdf.
Стан залучення кредитів підприємствами АПК 2014 [Електронний ресурс] // Аграрний сектор України. – Режим доступу : http://agroua.net/news/news_49303.html.
Стан кредитування АПК у 2015 році [Електронний ресурс] // Міністерство аграрної політики та продовольства України. – Режим доступу : http://minagro.gov.ua/en/system/files/Оперативна інформація по залученим кредитам 23.10.2015.xls.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).