ФІНАНСОВА РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ЯК ОСНОВА ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ПІДХОДІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ
Ключові слова:
реструктуризація, фінансова, ефективність, управління, підприємства, фінансові домінанти, капітал, додана вартість, конкурентоспроможністьАнотація
Висвітлено актуальність здійснення підприємствами фінансової реструктуризації як одного з напрямів антикризового менеджменту в сучасних умовах господарювання, визначено її сутність та завдання. Проведено дослідження теоретичних і методичних підходів до обґрунтування мотивів внутрішньої й зовнішньої реструктуризації підприємств. Визначено характерні ознаки цього інструменту фінансового управління. Систематизовано пріоритетні заходи в межах внутрішньої та зовнішньої реструктуризації підприємства. Обґрунтовано, що місце реструктуризації підприємств у системі корпоративних фінансів визначається фінансовими домінантами реструктуризації.Посилання
Довбня С. Б. Методические основы и направления реструктуризации предприятий в промышленности : монография / С. Б. Довбня. – Днепропетровск : Наука и образование, 2002. – 312 с.
Стратегическое управление организационно-экономической устойчивостью фирмы / А. Д. Канчавели, А. А. Колобов,
И. Н. Омельченко и др. – М. : МГТУ им. Баумана, 2001. – 600 с.
Ковалев А. И. Управление реструктуризацией предприятия /
А. И. Ковалев. – К. : АВРИО, 2006. – 368 с.
Picot G. Handbuch Mergeis&Acquisition. – Stuttgart: Schaeffer-Poeschel Verlag, 2002. – S. 274.
Отенко И. П. Организационно-экономический механизм реструктуризации предприятия / И. П. Отенко, Н. А. Москаленко. – Х. : ХНЭУ, 2005. – 215 с.
Weber J. Einfuhrung in das Controlling. 9. Auflage. – Stuttgart: Schaefer-Poeschel Verlag, 2002. – S. 191.
Rappaport R. A. Risk and the Human Environment // Rappaport R.A. / The ANNALS of the American Academy of Political and Social Science,1997. – С. 159–160.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).