РОЛЬ САНАЦІЙНИХ БАНКІВ У ПІДВИЩЕННІ РІВНЯ ДОВІРИ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Ключові слова:
банківська система, довіра, ринок фінансових послуг, санаційний банк, фінансова послугаАнотація
Поглиблено теоретичні засади функціонування санаційних банків, визначено їх сутність та основні функції, до числа яких віднесено такі: формування якісного портфеля активів; проведення активних операцій; реалізація розрахунково-касового обслуговування клієнтів; стабілізація діяльності збанкрутілого банку; обслуговування вкладників; зміцнення довіри на ринку фінансових послуг. З’ясовано, що створення санаційних банків ефективно впливає на розвиток ринку фінансових послуг, особливо у процесі застосування окресленого механізму для формування довіри у межах такого ринку до діяльності фінансових посередників. Впровадження таких механізмів дозволяє забезпечити лояльність клієнтів до функціонування фінансових установ, підтримувати їх віру в можливість державних інституцій проводити ефективну політику у сфері регулювання їх діяльності.Посилання
Копилюк О. І. Організаційно-економічні засади створення й функціонування санаційного банку в Україні / О. І. Копилюк,
М. П. Заяць // Науковий вісник НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.18. – С. 147–154.
Костюченко О. Є. Санаційний банк в Україні: проблеми правового регулювання / О. Є. Костюченко, Я. А. Малихіна // Форум права. – 2011. – № 4. – С. 410–415.
Міщенко В. Стратегічні підходи до управління ризиками функціонування нежиттєздатних банків і обслуговування проблемних активів / В. Міщенко, С. Міщенко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Економіка». – 2014. – № 10 (163). – С. 40–46.
Партин Г. О. Відновлення фінансової стійкості української банківської системи на основі створення «тимчасового» та «проблемного» банків /
Г. О. Партин, О. М. Крачковська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – 2010. – № 691. – С. 193–200.
Санаційний банк – «брідж-банк» як механізм роботи з нежиттєздатними банками : монографія / В. І. Міщенко, В. В. Крилова, М. В. Ніконова, В. П. Малюков, С. Г. Куліков. – К. : УБС
НБУ, 2011. – 119 с.
General guidance for the resolution of bank failures [Електронний ресурс] / Prepared by the Research and Guidance Committee International Association of Deposit Insurers // Bazel, Switzerland. – 2005. – Режим доступу : http://www.iadi.org/docs/Guidance_Bank_Resol.pdf.
Supervisory Guidance on Dealing with Weak Banks [Електронний ресурс] / Report of the Task Force on Dealing with Weak Banks // Basel Committee on Banking Supervision. – 2002. – March. – Режим доступу : http://www.financial stabilityboard.org /publications/ r_0203a.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).