МЕГАРЕГУЛЯТОР ФІНАНСОВОГО РИНКУ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА ДОЦІЛЬНІСТЬ СТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
Національний банк України, фінансовий ринок, фінансова система, державне регулювання, мегарегулятор, ринок фінансових послугАнотація
Проаналізовано зарубіжний досвід створення мегарегулятора, який об׳єднав би функції державного регулювання фінансового ринку в Україні. Визначено внутрішні та зовнішні фактори такої необхідності. На підставі аналізу зарубіжного досвіду запропоновано принцип створення мегарегулятора в Україні.Посилання
Вовчак О. Д. Структуризація фінансового ринку України /
О. Д. Вовчак, І. А. Канцір // Вісник Університету банківської справи Національного банку України. – 2012. – № 2 (14). – С. 7–10.
Канцір І. А. Теоретичні аспекти функціонування фінансового ринку України як важливого елементу фінансової системи України /
І. А. Канцір // Фінансово-кредитний механізм активізації інвестиційного процесу : ІІ Міжнародна науково-практична конференція (03.11.2011). – К. : КНЕУ, 2011. – С. 193–196.
Кравченко Ю. Я. Фондовый рынок : учеб. пособие / Ю. Я. Кравченко. – К. : Дакор, КНТ, 2008. – 664 с.
Крилова А. О. Розвиток фінансового сектору в умовах трансформації економіки України : автореф. дис. … канд. екон. наук : спец. 08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит» / А. О. Крилова ; Університет банківської справи НБУ. – К., 2013. – 21 с.
НБУ хоче стати мегарегулятором фінансового ринку [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.uris-c.com.ua/ 2014/06/12.
Програма розвитку фондового ринку на 2011–2015 роки [Електронний ресурс] : схвалена рішенням ДКЦПФР від 21.09.2010 р. № 1478 // Одеське територіальне управління ДКЦПФР. – Режим доступу : http://www.od.ssmsc.gov.ua/%28S%28lrtiodrs5ch02m55imz0mt55%29%29/ShowArticle.aspx?ID=335.
Титов А. В Украине создается единый финансовый мегарегулятор [Электронный ресурс] / А. Титов // Дело. – 2009. – 4 июля. – Режим доступа : http://www.delo.ua.
Фондовий ринок: регулятори і регулювання [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. Україна. – 2014. – № 16. – Режим доступу : http://gazeta.dt.ua/finances/fondoviy-rinok-regulyatori-iregulyuvannya-_.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).