ПЕРСПЕКТИВНІ ФОРМИ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА БІЛОРУССЮ
Ключові слова:
транскордонне співробітництво, транскордонний кластер, транскордонний індустріальний парк, регіональна політика, інфраструктура, територіальне плануванняАнотація
Необхідність реалізації потенціалу транскордонного співробітництва між Україною та Білоруссю зумовлює актуальність пошуку нових шляхів вирішення накопичених у цій сфері проблем фінансового, інституційного, організаційно-управлінського характеру. Реалізація нових форм транскордонного співробітництва є важливим завданням також з погляду наближення вітчизняної регіональної політики до концепції регіональної політики ЄС, яка орієнтується на створення умов для мобілізації місцевого потенціалу і ресурсів, посилення конкурентоспроможності регіонів. Визначено регіональні детермінанти, що зумовлюють необхідність переходу до нових форм транскордонної співпраці між українськими та білоруськими областями. Доведено, що нагромаджені проблеми соціального, економічного, екологічного характеру вимагають концентрації ресурсів багатьох організацій приватного, державного і громадського секторів, об’єднання знань і зусиль фахівців різних сфер. Обґрунтовано, що транскордонні кластери та транскордонні індустріальні парки повинні стати формами організації транскордонного співробітництва, які отримуватимуть пріоритетну підтримку з боку органів державної та місцевої влади.Посилання
Трансграничное сотрудничество Украины и Республики Беларусь: новые вызовы и перспективы развития [Электронный ресурс] / Центр трансграничного сотрудничества. – Режим доступа : http://cts.org.ua/ru/item/112-1006.html.
Максак Г. Сотрудничество Республики Беларусь и Украины в новых геополитических условиях [Электронный ресурс] / Г. Максак, Д. Юрчак. – Минск, 2014. – 39 с. – Режим доступа : http://library.fes.de/pdf-files/bueros/ukraine/11006.pdf.
Уваров Б. Актуальные проблемы трансграничного сотрудничество Украины и Беларуси и возможные пути их решения [Электронный ресурс] / Б. Уваров ; Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень. – Режим доступа : http://pfirs.org/blogs-dumka-ekspertiv/entry/dumka-ekspertiv/aktualnye-problemy-transgranichnogo-sotrudnichestva-ukrainy-i-belarusi-vozmozhnye-puti-ikh-resheniya.html
Розвиток транскордонного співробітництва: науково-аналітична доповідь / наук. ред. В. С. Кравців ; НАН України. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». – Львів, 2016. – 125 с.
Беларусь – Украина. Совместная операционная программа [Электронный ресурс] / Программы сотрудничества EaPTC. – Режим доступа : http://eaptc.eu/ru/program/view-belarus-ukraine.html.
Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
Національний статистичний комітет Республіки Білорусь [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.belstat.gov.by.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).