ОЦІНЮВАННЯ ВПЛИВУ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ТА ФІНАНСИ ДЕРЖАВИ
Ключові слова:
державний борг, економічне зростання, валовий внутрішній продукт, капітальні інвестиції, національна економікаАнотація
Державний борг – досить поширене явище світової економіки, про роль і наслідки якого вчені-економісти говорять не одне століття. Досі відсутня однозначна думка з приводу впливу боргового навантаження на національну економіку, її макроекономічні показники розвитку. Коротко розглянуто еволюцію поглядів відомих представників різних економічних шкіл щодо вищезазначеної проблеми. Проведено аналіз впливу державного боргу України на її економічний розвиток за дуже короткий у цивілізаційному вимірі час: за двадцять років. Також встановлено взаємозв’язок між рівнем боргового навантаження на економіку та групою макроекономічних показників. Доведено необхідність спрямування державних запозичень у довгостроковій перспективі в інвестиційну сферу. Запропоновано заходи щодо зменшення негативного впливу боргового навантаження в умовах нестабільної фінансово-економічної ситуації.Посилання
Державний комітет статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег /
Дж. М. Кейнс. – М. : Гелиос АРВ, 1999. – 352 с.
Міністерство фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=34952.
Національний банк України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.bank.gov.ua.
Buchanan J. Public Principles of Public Debt / J. Buchanan. – Irwin : Homewood IL, 1958. – 346 p.
Modigliani F. Long-Run Implications of Alternative Fiscal Policies and the Burden of the National Debt / F. Modigliani // Economic Journal. – 1961. – № 71. – Pр. 730–755.
Nautet M. Economic impact of the public debt / M. Nautet, L. Van Meensel [E-resource]. – Access mode : https://www.nbb.be/doc/ts/publications/economicreview/ 2011/ecorevii2011_h1.pdf.
The impact of high and growing government debt on economic growth // European Central Bank [E-resource]. – Access mode : https://www.ecb.europa.eu/pub/pdf/ scpwps/ ecbwp1237.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).