ВИКЛЮЧЕННЯ ВНУТРІШНЬОГРУПОВОГО ПРИБУТКУ ПІД ЧАС СКЛАДАННЯ КОНСОЛІДОВАНОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ У ТОРГОВЕЛЬНИХ ГРУПАХ
Ключові слова:
консолідована фінансова звітність, внутрішньогруповий прибуток, процедури консолідації, материнське підприємство, дочірні підприємстваАнотація
Розглянуто проблему виключення (елімінації) результатів внутрішньогрупових операцій між учасниками консолідованої групи. Досліджено основну термінологію внутрішньогрупових операцій у процесі консолідації фінансової звітності. Розкрита відмінність між реалізованим та нереалізованим внутрішньогруповим прибутком. Порушено проблему виключення внутрішньогрупового прибутку з консолідованої фінансової звітності групи компаній. Розглянуто облік операцій при продажу товарів материнським підприємством дочірньому та подальшим його продажем за межі групи. Наведено на прикладі коригування, які здійснюють для виключення наслідків внутрішньогрупової операції в разі повного перепродажу товарів за межі групи, часткового перепродажу та відсутності такого перепродажу. У прикладі розглянуто вплив внутрішньогрупових операцій на статті доходу та собівартості звіту про сукупний дохід (фінансовий результат) та статті товарів та нерозподіленого прибутку звіту про фінансовий стан (балансу) консолідованої групи.Посилання
Костюченко В. М. Консолідована фінансова звітність: міжнародний досвід та практика України : навчально-практичний посібник /
В. М. Костюченко. – К. : Центр учбової літератури, 2008. – 528 с.
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Консолідована фінансова звітність» : затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2013 № 628. – Режим доступу : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1223-13.
Озеран В. О. Місце класифікації внутрішніх розрахунків в організації та методиці їх обліку, контролю та аналізу / В. О. Озеран,
Н. О. Литвиненко // Бухгалтерський облік, аналіз і контроль в системі корпоративного управління: розвиток інтелектуальних і технічних можливостей : матеріали та тексти виступів V-ої Міжнародної науково-практичної конференції. – Житомир : ПП “Рута”, 2009. – С. 93–106.
Онищенко В. Методика та організація консолідованої фінансової звітності / В. Онищенко. – Чернігів : КП “Видавництво “Чернігівські обереги”, 2009. – 168 с.
Онищенко В. Розподіл внутрішньогрупового прибутку при консолідації фінансових звітів / В. Онищенко // Бухгалтерський облік і аудит. – 2007. – № 5. – С. 22–29.
Семчук І. В. Вплив внутрішніх операцій на звітність об’єднання (групи) підприємств / І. В. Семчук, В. Г. Мазур // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. – 2011. – № 3.– С. 327–337.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).