ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛІНГУ РИЗИКІВ У БАНКУ
Ключові слова:
контролінг ризиків, банківська сфера, банківський менеджмент, інвестиційна політика, інформаційні технології, управління ризиками, ризик-менеджментАнотація
Наведено теоретичні аспекти та необхідність формування контролінгу ризиків у комерційних банках України в період виходу з економічної кризи, а також визначено структурні елементи контролінгу, основні фактори, що стримують темпи впровадження контролінгу в практику функціонування вітчизняних банків, етапи формування комплексної системи оперативного контролінгу ризиків у банку, формалізовано склад релевантних та іррелевантних витрат в банку саме з позиції оперативного контролінгу, визначено основні переваги та недоліки методів встановлення ціни на фінансові інструменти, визначено перспективи впровадження контролінгу в практику функціонування вітчизняних банківських установ.Посилання
Андронова А. К. Оперативный контроллинг : учеб. пособие /
А. К. Андронова, Е. Д. Печатнова. – М. : Дело и сервис, 2006. – 160 с.
Цигилик І. І. Контролінг : навч. посіб. у схемах і таблицях /
І. І. Цигилик. – К. : Центр навч. літ., 2008. – 76 с.
Яковлєв Ю. П. Контролінг на базі інформаційних технологій /
Ю. П. Яковлєв. – К. : ЦНЛ, 2010. – 318 с.
Бородушко И. В. Стратегическое планирование и контроллинг /
И. В. Бородушко, Э. К. Васильева. – СПб. : Питер, 2008. – 192 с.
Контроллинг в бизнесе. Методологические и практические основы построения контроллинга в организациях / А. М. Карминский,
Н. И. Оленев, А. Г. Примак, С. Г. Фалько. – М. : Финансы и статистика, 2000. – 256 с.
Коробов Ю. Сущность банка и ее эволюция в современных условиях / Ю. Коробов // Банковские услуги. – 2005. – № 7-8. – С. 14–19.
Правила бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України (зі змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] : Постанова Правління Національного банку України від 23 червня 2003 року № 255 / Національний банк України. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0583-03.
Бень Т. Бюджетування як інструмент удосконалення системи фінансового менеджменту підприємств / Т. Бень, С. Довбня // Фінанси України. – 2009. – № 7. – С. 48–55.
Лаптєв С. Фінансове планування у банку / С. Лаптєв // Фінанси України. – 2006. – № 8. – С. 102–108.
Руднєв О. Бюджетування комерційних банків (філій) в Україні /
О. Руднєв // Вісник Національного банку України. – 2007 – № 7. – С. 12–13.
Ивлев В. Что такое функционально-стоимостной анализ [Електронний ресурс] / В. Ивлев, К. Ивлев, Т. Попова // Інтернет-портал для управлінців. – Режим доступу : http://www.management.com.ua.
Електронна онлайн бібліотека [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.books.br.com.ua.
Соціальна мережа HR-менеджерів [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.kadry.ru
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).